Reference

Kristina

K běhu jsem se vracela po delší pauze, a tak jsem měla spoustu obav, ale zároveň i spoustu (zdánlivě nereálných) cílů a ambicí. V Míše jsem našla jak pochopení pro obavy, tak i podporu pro své cíle, takže jsem si po pár letech zaběhla první maraton.

Eva

Tréninky s Míšou – to nejsou jenom tréninkové plány a společné výběhy, ale též pravidelná cvičení, podpora na závodech, běžecké kempy doma i v zahraničí a ještě mnohem více, vždy s individuálním přístupem a nad rámec toho, co bych od trenéra obvykle mohla očekávat; to vše mne pod vedením Míši výkonnostně posunulo a můj život obohatilo.

Jitka

Na běhání s Míšou Mertovou si chválím hlavně dvě věci, a to je disciplína a zájem o každou z nás. Běháme společně ve skupině jednou týdně a tréninky jsou vždy výborně připravené a zohledňují naši individuální běžeckou úroveň. Nikdo se nenudí, každý maká, i na legraci je čas.

Díky Míše mi také stouplo sebevědomí. Nemyslím jen to běžecké, ale kupodivu i to ženské!

A do třetice, Míša umí z každého vydolovat všechno, co v člověku je. S nikým jiným jsem se nikdy před tím tak nehecla, jsem totiž na sebe dost opatrná. Ona se prostě na vás napojí, poslouchá, jak dýcháte, a žene vás vpřed!

Magda

Míša je úžasná trenérka. Pro můj trénink vždycky dokázala správně odhadnout, kde začít a kam ho směřovat. Stanovování cílů byla vždy oboustranná diskuse. Míša vnáší do celé přípravy krásnou rozmanitost, která mě baví, a zároveň je v ní možné najít jasný systém. Přitom dokáže prostřednictvím jednotlivých tréninků motivovat k výkonu. Zadání jsou vždy splnitelná, ale nikdy snadná a zadarmo. Velmi mě vždy uklidňovalo, když mi dokázala vytknout, že jsem plán překročila. V tu chvíli jsem věděla, že jsem se svěřila do rukou trenérky, která myslí nejen na výkony, ale i na moji regeneraci a zdraví.

Na společné tréninky jsem se vždycky těšila. Dokáže ze mě vytáhnout to nejlepší, často nad moje očekávání. Vždycky poznala, kdy je potřeba přidat fyzicky a kdy jde víc o brzdy v hlavě. Netlačí, směřuje. Neodnese to břemeno za Vás, ale umí vzbudit sílu, abyste ho odnést dokázali. Kromě toho jsem vždy obdivovala její obětavost i mimo trénink, kdy věnovala svůj volný čas, aby pomohla svým svěřencům při závodech nebo jiných náročných bězích.